Mantijos ir jų aksesuarai

Mantijos-tau mantija

Mantija - pagrindinė šventinė aprangos dalis. Mantijos-Tau mantijos siuvamos iš gabardino - medžiagos, turinčios puikias reprezentacines savybes, kurios leidžia puikiai atrodyti tiek realybėje, tiek nuotraukose. Mantijos yra išskirtinio dizaino, dviejų ar vienos pelerinos tipo. Pagal tradiciją mantijos yra juodos spalvos, tačiau derinant jų dizainą su konkrečia aukštosios mokyklos simbolika, galimi ir kiti spalvų variantai. Mantijos-Tau mantijos yra skirtingų dydžių. XS, S, M, L, XL ir XXL. Jei užsakovas yra nestandartinio sudėjimo, mantija jam gaminama individualiai be papildomo mokesčio.

Mantijos tau kepurėlė

Kepurėlė - tradicinis iškilmių aprangos elementas, rodanti akademinį statusą, kepurėlės būna juodos ar kitos tamsios spalvos, atitinkančios mantijos spalvą. Kepurėlė yra plokščiu viršumi su kutu. Viršus, kuris aptraukiamas medžiaga, yra gaminamas iš lengvos medžiagos tam, kad per kepurėlių išmetimo tradiciją, krentanti kepurėlė nesužeistų Jūsų ir aplinkinių. Kepurėlė gali turėti papildomą aukštosios mokyklos simboliką. Siekiant kepurėlę geriau pritaikyti prie kiekvieno asmens dėvėjimo, ji gaminama skirtingų dydžių: XS, S, M, L, XL ir XXL su papildomai reguliuojama gaubiančiosios dalies apimtimi.

Mantijos-tau pelerina

Pelerina - spalvota detalė pagyvinanti klasikinį iškilmių rūbą ir suteikianti informacijos apie baigančiojo studijų pakopą, kryptį ar aukštąją mokyklą. Pelerinos gali būti įvairių spalvų. Lietuvoje tradiciškai dėvimos šios spalvos pagal atitinkamą studijų pakopą - bakalauro geltona, magistro bordo, tačiau spalvų pasirinkimas priklauso ir nuo aukštosios mokykos, studijuojamos specialybės ar asmeninio noro. Pelerinos gali būti papuoštos aukštosios mokyklos ar fakulteto simbolika arba derinamos su minėta simbolika papuoštu kaklaženkliu.

Mantijos-tau šaliai

Šaliai, kaip ir pelerinos, gali rodyti baigiančiojo studijų pakopą, specialybę ar aukštąją mokyklą. Jie būna įvairių spalvų, su ar be papildomos aukštosios mokyklos simbolikos.

Mantijos tau kiti aksesuarai

Kiti aksesuarai. Kai kuriais atvejais aukštosios mokyklos apranga gali būti komplektuojama su papildomais aksesuarais - kaklaskare, kaklaskarės mova. Šie aksesuarai paprastai būdingi konkrečios aukštosios mokyklos aprangos dizainui ir nėra derinami su tradicnėmis, universaliomis mantijomis.